Yosun terapi

 

                                         

Deniz yosunu gibi denizin birçok farklı özelliği ve sıcaklık kullanılarak yapılan bir “yeniden canlandırma” terapisidir.
Bu terapi, vücudun ihtiyacı olan doğal element ve mineral tuzların vücuda yeniden kazandırılmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenlediği gibi ruh ve vücuda rahatlama sağlar.Stres ve selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi güzelleştirici özellikleri bulunan bu terapinin en önemli kuralı deniz suyu ve deniz yosununun kullanılmasıdır.

   Thalasso-terapinin önerilen tedavi süresi 9-12 gündür. Bir haftadan az olması tavsiye edilmez. Her tür tedaviden önce olduğu gibi thalasso-terapiden önce de genel bir doktor kontrolü yapılmalıdır. Masaj ve rehabilitasyon uzman bir fizyoterapist tarafından, banyo ve duşlar ise uzman bir hidroterapist tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, her birey için ayrı programlar oluşturularak bireyin ihtiyaçlarına göre de thalasso-terapi uygulanabilir. Bu programlardan bazıları anti-stres, anti-selülit, romatizma ağrıları, zayıflama ve sıkılaşma programları, doğum öncesi ve sonrası, kalça ve diz ağrıları için uygulanan programlardır.

Thalasso-terapi mutlaka;
- Gerçek deniz suyu ile,
- Uzman bir ekip tarafından,
- Temizlik koşullarına uygun olarak yapılmalıdır.


    İnsanın kan plazmasını deniz suyu kompozisyonuyla kıyasladığınızda, hemen hemen aynı olduğu anlaşılır. Deniz suyu vücut ısısı kadar ısıtıldığında Oligo element olarak adlandırılan hayati elementlerin cilt tarafından emilimi daha da kolaylaşır. Bunun da kaslar üzerinde rahatlatıcı, kasılmaları hafifletici ve ağrı giderici etkileri vardır.

 

Sayaç

Bugün1
Dün1
Bu hafta6
Bu ay16
Toplam1272

Şu anda 4 misafir ve üye yok çevrimiçi

Online Randevu

Haritada Mira..!