Derma Terapi

                                                            

Dermaterapi, kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerinin cilt üzerineDermaroller denilen özel bir alet kullanılarak cilde uygulanmasıdır.
Dermaterapi yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastin fibrillerin üretimini hızlandırır. Ciltteki kök hücrelerin çoğalmasına yardımcı ekstre, taze ve yeni cilt gelişimini tetikler. Ayrıca dermaterapi cildin elastikiyetini geliştirir, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır, yüzde gerginlik ve ciltteki lekelerin açılmasını sağlar aynı zamanda gözenek genişliğinin yok olmasını sağlar.
Büyüme Faktörü Nedir (Growth Factor)?
 Büyüme Faktörü normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre çeperinde kendisi ile özel olarak ilgili reseptöre bağlanarak hücrenin çoğalması ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılarıdır. bu yapılar başta hücre çoğalmasını (bölünmesini) artırmanın yanı sıra, özel bazı hücrelerden kollajen, hyalüronik asit, elastin fibrillerin üretimini arırmak, leke oluşumunu azaltmak için aşırı melanin üretimini baskılamak veya saç kayıplarında saç büyümesini hızlandırmak gibi hücresel mesajlar taşıyabilirler. Bu yolla aslında vücudun kendi eksiklerini kendisinin tamamlaması sağlanabilir.
Dermaroller: Mikro İğneler ile Kolay ve Güvenli Uygulama, Etkin Sonuçlar
 Dünyada 'mesoroller' ve 'microneedling' isimleri ile de bilinemektedir. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı materyal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemli kriterlerdir.
 
Başlıca Kullanım Alanları:
 
 • Dermatolojide topikal formüllerin transdermal geçişini 200 kata kadar artırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır (Transdermal geçişinin artırılması - Dermaterapi)
 • Yeni kolejen,elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar.
 • Akne scarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
 • Geniş porlu cilt yapısının azaltılmasına yardımcıdır.
 • Cilt çatlaklarının (strech marks veya sitrialar) görünümünü hafifletir.
 • Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin artılmasında (kontraktürün azaltılmasında) etkindir.
   
Güvenlidir
 
 • Güneş hassasiyeti yaratmaz.
 • Yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez.
 • Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.
 • Kişi  uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler. 
   
 
 

Sayaç

Bugün1
Dün1
Bu hafta6
Bu ay16
Toplam1272

Şu anda 2 misafir ve üye yok çevrimiçi

Online Randevu

Haritada Mira..!