Anti Ageing Bakımı

 

                                                                

Kadınların ciltleri menepoz öncesinde, sırasında ve sonrasında hormonal dengeler anlamında bazı değişikliklerle karşılaşır. Hayatları boyunca sivilce çıkarmamış bile olsalar kadınlar bu dönemde sivilce çıkarabilir. Yüzlerinde tüylenme problemi ve yaşlanma ile cilt inceldiğinden kahverengi lekeler ve çizgi oluşumları görülebilir. Güneş hasarları genleşmiş damarlar ve yoğun hassasiyet gibi cilt problemleri gözlemlenebilir.Cilt kırışıklıkları ilk olarak göz çevresinde başlamaktadır.Göz bölgesinin cildi daha ince ve narindir.
 

O bölgede kasların hakimiyetinde sürekli gülümseme sırasında veya konuşma sırasında yapmış olduğumuz mimiklerle üstündeki deriyide ona endeksli olarak hareket ettiriyor ve daha erken kırıştırıyor.Mimiklerle kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır.İlk kırışıklıkları mimikleri en çok gördüğümüz bölgede görürüz.Mimiklere endeksli kırışıklıkları ayrı sınıflamak gerekir.

 

Yaşlılıkla ilişkili birşey değildir.Yaşlılıkla ilişkilendirilen kırışıklıklar bir sürece ihtiyacı olan durum demektir.İlerleyen yaşla birlikte herşey ilerlemektedir.Kırışıklığın temeli,genetiklik,alt yapıdaki problemler ve durumlarla ilişkilidir.Hemde kronolojik sürecin getirdikleri ile ilişkilidir.Doku çökmeleri,yer çekimine karşı koyamama,kolojen liflerin azalması bunun dışında kemiğin çökmesi bile bir bütündür.Kırışıklığın temeline gidecek olursak nasıl önleriz orda başlıyor.Kırışıklığı önlememiz için önce güneşten korunmamız gereklidir.

 

Güneş ışığı ile solaryumun verdiği ultraviyole cildi bronzlaştırmak için,cildi olduğundan fazla koyuya teşvik etmek için kullanılırken cildide yaşlandırır.Bilmek lazım ki;açok tenliler doğru dürüst koyulaşamadıkları gibi daha fazla ultraviyoleden etkileniyor, koyu tenler ise çabuk bronzlaşmasıyla birlikte cilt lekelerinide beraberinde getiriyor.Kırışıklıkları önlemek için:

 

  • Güneşten mümkün olduğunca kaçınmalı,
  • Güneş koruyucu kremleri kullanmalı,
  • Dengeli beslenmeli,
  • Düzenli uyumalı,
  • Düzenli spor yapılmalı,

Kullanılacak ürünleri bilinçli uzmanların önerisiyle bilinçli erken yada zamanında kullanmaya başlamak kırışıklığı önlemekte ilk adımdır.Yaşına uygun kremleri kullanmak ,yaşına uygun bakımları yapmak kırışıklığı geciktirebilir.Bağ dokusunu bol su içerek güçlendirmeliyiz.Sigara ve alkol tüketiminden uzak durup herşeyi dozunda tüketmeliyiz.Dış etkenlerden koruyarak ve düzenli stresten uzak yaşıyarak cildimizin daha genç kalmasını sağlıyabiliriz.

 

Sayaç

Bugün1
Dün1
Bu hafta6
Bu ay16
Toplam1272

Şu anda 12 misafir ve üye yok çevrimiçi

Online Randevu

Haritada Mira..!